Zadbaj o swój kawałek nieba

19 grudnia 2018 / administrator

„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce pn. „Czyste Powietrze – zdrowy wybór!”.
Wnioski o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła oraz procesów termomodernizacyjnych składa się w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska.

W związku z dużym zainteresowaniem Programem Priorytetowym „Czyste Powietrze” w centrali Funduszu w Warszawie oraz w wydziałach zamiejscowych  (w Radomiu, Ciechanowie, Siedlcach, Płocku, Ostrołęce) funkcjonują punkty konsultacyjne, w których pełnią dyżury pracownicy Funduszu (w tym również Doradcy Energetyczni). Można tam uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące Programu oraz pomoc w wypełnieniu wniosku.

W chwili obecnej rozpoczęły się pierwsze kontrole inwestycji prowadzone przez pracowników  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Do końca roku planowane jest zawarcie kilkudziesięciu umów o dofinansowanie.

Do dnia 14.12.2018 r.  w Portalu Beneficjenta w mazowieckim Funduszu zarejestrowało się ponad 14 tys. użytkowników (utworzono ponad 14 tys. kont). Do siedziby Funduszu wpłynęło ponad 2 tys. wniosków  na łączną kwotę 32 mln zł (w tym 23,5 mln zł w formie dotacji, 8,5 mln zł w formie pożyczki). Od uruchomienia Programu pracownicy Funduszu udzielili telefonicznie i mailowo ponad 20 tys. informacji nt. Programu „Czyste Powietrze”.

Ulotka Czyste Powietrze: [pobierz]

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie energetycy-1024x179.jpg

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję