Wywiad w TVP3 Warszawa

22 września 2022 / administrator

Prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie Marek Ryszka był gościem programu „Prosto z Mazowsza” w TVP3 Warszawa. Przedstawił w nim ofertę Funduszu oraz podsumował podpisane w tym roku umowy z beneficjantami.

Jednym z priorytetów WFOŚiGW w Warszawie jest wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Mazowsza. W tym roku na ten cel Fundusz zaplanował blisko 20 mln zł. Priorytetowo traktowane są jednostki, które przekazały swój sprzęt na rzecz strażaków na Ukrainie. Fundusz uruchomił też specjalny program aktywowania i doposażania młodzieżowych drużyn pożarniczych.  

„Chcemy aby młodzież, która garnie się do jednostek OSP jeszcze bardziej angażowała się w pomoc swoim sąsiadom i mieszkańcom okolicznych miejscowości”– wskazał Marek Ryszka, prezes WFOŚiGW w Warszawie.

WFOŚiGW w Warszawie dofinansowuje również działania OSP związane z ochroną powietrza. Jednostki mogą uzyskać dotacje na termomodernizację budynków oraz instalacje paneli fotowoltaicznych. Fundusz od lat wspiera też samorządy w usuwaniu niebezpiecznego azbestu.

„Widzimy duże zainteresowanie ze strony mazowieckich samorządów tym programem. Dziękuje za otwartość i wsparcie Wojewódzkiego Funduszu jakie udziela jednostką samorządu terytorialnego (…) To wszystko służy mieszkańcom Mazowsza” –  mówił w programie „Prosto z Mazowsza” Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego. Od 2018 roku Fundusz przekazał mazowieckim samorządom dotacje dzięki, którym usunięto azbest za kwotę ponad 40 mln zł. Dzięki temu wsparciu z terenu województwa Mazowieckiego usunięto i unieszkodliwiono ponad 105 tys. ton wyrobów zawierających azbest. W tym roku WFOŚiGW w Warszawie zaplanował kolejne 6 mln 800 tys. zł, które trafia do mazowieckich samorządów.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję