Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował szkolenia dla gmin z terenu działania Wydziału Zamiejscowego w Płocku i w Ciechanowie

7 sierpnia 2020 / administrator

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zorganizował szkolenia dla gmin  z terenu działania Wydziału Zamiejscowego w Płocku i w Ciechanowie, które podpisały Porozumienie dotyczące obsługi Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkania z pracownikami samorządów odbyły się w dniach 5 i 6 sierpnia 2020 roku w Płocku. W szkoleniach wzięło udział łącznie piętnastu przedstawicieli urzędów gmin pracujących bezpośrednio przy obsłudze Programu (UG Gostynin, UGiM Wyszogród, UM Mława, UG Jednorożec, UG Przasnysz, UM Przasnysz, UG Lutocin, UG Sochocin, UG Regimin, UG Świercze, UGiM Żuromin, UM Pułtusk).

Uczestników szkolenia przywitała Pani Magdalena Grodecka Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Płocku, podkreślając ogromną rolę i wsparcie pracowników gmin w realizacji Programu Czyste Powietrze, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy jakości powietrza. Zmiany w Programie, jakie nastąpiły od dnia 15.05.2020 r. przedstawiły: Dorota Koralewska  Doradca Energetyczny z WZ Ciechanów i Agnieszka Seżalska  Doradca Energetyczny z WZ Płock. Szkolenie obejmowało również część warsztatową, dotyczącą wniosku o dofinansowanie, w trakcie której uczestnicy aktywnie brali udział w wypełnianiu przykładowego wniosku o dofinansowanie i jego ocenie. W trakcie szkolenia omówiono również działanie nowego narzędzia, jakim jest Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków. Zadawane przez uczestników pytania dotyczące przypadków, z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy stanowiły bardzo cenną wymianę opinii i doświadczeń.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję