WFOŚiGW w Warszawie dofinansuje budowę kanalizacji sanitarnej w Józefowie i Kobylej Woli w gminie Górzno.

8 czerwca 2022 / administrator

W 2017 roku gmina Górzno otrzymała blisko 357 tys. zł pożyczki z WFOŚiGW w Warszawie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z planem, dlatego samorząd mógł starać się o umorzenie 40% udzielonej pożyczki. Środki z umorzenia gmina Górzno przeznaczy na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Józefów i Kobyla Wola. Plan został zaakceptowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

8.06.2022 r. w siedzibie WFOŚiGW w Warszawie podpisana została umowa umorzeniowa przewidująca budowę kanalizacji sanitarnej w Józefowie i Kobylej Woli. Kwota udzielonego dofinansowania wynosi 142 764,63 zł. Fundusz reprezentowali prezes zarządu Marek Ryszka i zastępca prezesa Kamila Mokrzycka. Gminę Górzno reprezentował wójt Waldemar Sabak. Obecna była również senator Maria Koc, która zabiegała o przyznanie finansowania dla gminy na nowe inwestycje służące poprawie stanu środowiska.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję