Warsztaty ekologiczne w Winnicy w ramach kampanii Czyste Mazowieckie

18 listopada 2019 / administrator

15 listopada 2019r.  w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej Wojewody Mazowieckiego Czyste Mazowieckie.

Stoisko informacyjne WFOŚiGW w Warszawie wystawił Wydział Zamiejscowy w Ciechanowie, który reprezentowała  Dorota Koralewska doradca energetyczny.  Uczestnicy spotkania odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się jak dbać o środowisko i w jaki sposób Fundusz w tym pomaga. Stoisko Funduszu chętnie odwiedzały dzieci, które zostały obdarowane  pamiątkowymi gadżetami.

Przygotowano bardzo ciekawy program edukacyjny dzięki któremu można było dowiedzieć się jak powstaje smog oraz jak sobie z nim radzić. Dzieci najbardziej zaciekawione były pokazem doświadczeń naukowych, w którym mogły czynnie uczestniczyć.

Zorganizowano również konkurs plastyczny dla uczniów, gdzie można było wygrać atrakcyjne nagrody.

 „Czyste Mazowieckie” to rozbudowany ekologiczny program edukacyjno-informacyjny dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych realizowany na terenie województwa mazowieckiego. Kampania zwraca uwagę na dbałość o czyste powietrze przy jednoczesnym edukowaniu o emisji gazów i pyłów.

Edukacyjny program ekologiczny Wojewody Mazowieckiego „Czyste Mazowieckie”” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję