V Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego.

20 czerwca 2022 / Tomasz Chrzanowski

W Błoniu 18.06.2022 r. odbył się V Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa mazowieckiego. W spotkaniu uczestniczył Marek Ryszka, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który został zaproszony do udziału w pracach nowego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w  kadencji 2022 – 2027. Związek docenił w ten sposób niezwykle owocną współpracę Funduszu z jednostkami OSP.

Od 2019 roku WFOŚiGW w Warszawie przyznał jednostkom OSP z Mazowsza w formie dotacji blisko 90 mln zł. Fundusz dofinansował zakup 189 nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych oraz kilkunastu tysięcy sztuk różnego rodzaju sprzętu, który pozawala na ratowanie zdrowia, życia i mienia ludzkiego. Wsparcie trafia również do Młodzieżowych Drużyn OSP. Przekazywane środki pozwalają także na termomodernizacje budynków OSP oraz instalację w nich paneli fotowoltaicznych. W latach 2020 – 2021 zrealizowano 220 takich inwestycji.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. nadbryg. Jarosław Nowosielski, Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie oraz Anna Kaszuba, Kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję