Ponad 340 tys. zł pożyczki dla parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie.

30 grudnia 2022 / administrator

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzielił parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie 340 244,90 zł pożyczki na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 29,04 kWp oraz modernizację kotłowni w budynku kościoła poprzez instalację kondensacyjnego kotła gazowego i powietrznej pompy ciepła.

Umowę pożyczkową 28.12.2022 r. w siedzibie Funduszu podpisali Marek Ryszka prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie oraz proboszcz parafii ks. Mariusz Czyżewski. W spotkaniu wziął udział poseł Jarosław Krajewski, który podziękował Funduszowi za wsparcie kolejnej inwestycji, która będzie służyła mieszkańcom Warszawy.

Umowa przewiduje możliwość umorzenia do 25% wypłaconej kwoty pożyczki po realizacji zadania zgodnie z planem i spełnieniu odpowiednich warunków. Środki z umorzenia pożyczkobiorca będzie mógł przeznaczyć na realizację innego, proekologicznego zadania.

W ramach zadania zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 29,04 kWp składająca się z 88 paneli o mocy 330W każdy oraz dwóch falowników. Instalacja będzie produkowała około 29.040 kWh/rok. Ponadto w miejsce zużytych kotłów gazowych zainstalowany zostanie układ biwalentny składający się z jednofunkcyjnego kotła kondensacyjnego na gaz o mocy do 100 kW oraz powietrznej inwerterowej pompy ciepła o mocy nominalnej 69,5 kW. Realizacja inwestycji pozwoli na ograniczenie emisji CO2 o 162 Mg/rok.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję