Ponad 1 mln 260 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Warszawie dla jednostek OSP z powiatów radomskiego, lipskiego, zwoleńskiego i szydłowieckiego.

25 lipca 2022 / administrator

Prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie Marek Ryszka wraz z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą oraz parlamentarzystami Agnieszką Górską, Anną Kwiecień, Markiem Suskim i Andrzejem Kosztowniakiem, 25 lipca 2022 r. w Zwoleniu i Radomiu wręczyli promesy na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego.

55 jednostek OSP otrzyma dotację o łącznej wartości 1 085 578,48 zł na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. 13 jednostek OSP otrzyma dotacje o łączonej wartości 174823,18 zł na aktywowanie i doposażenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

„Wsparcie dla OSP to inwestycja w naszą przyszłość i bezpieczeństwo mieszkańców Polski. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2022 r. zaplanowały 119 mln zł na inwestycje w sprzęt dla strażaków” – przypomniała w Zwoleniu Minister Anna Moskwa.

Szefowa resortu klimatu i środowiska podziękowała strażakom ochotnikom za szybką reakcję w przekazywaniu sprzętu dla Ukrainy. Minister zapewniła, że zasoby zostaną odtworzone w całości, tak aby jednostkom niczego nie brakowało do niesienia pomocy.

Strażacy Ochotnicy z Mazowsza mogą starać się o dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych, którego część pierwszą i drugą realizuje WFOŚiGW w Warszawie ze wsparciem finansowym NFOŚiGW. Dodatkowo Fundusz z własnych środków finansuje: doposażanie i aktywowanie młodzieżowych drużyn pożarniczych; zakup agregatów prądotwórczych oraz przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza w ramach, których budynki OSP są termomodernizowanie i wyposażane w panele fotowoltaiczne i ekologiczne źródła ciepła.

Relacja z uroczystości:www.facebook.com/wfosigw.w.warszawie/videos/757250818925517

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję