Ostatnie nagrody w konkursie Ekoszkoła- edycja III zostały wręczone

10 maja 2021 / administrator

10 maja 2021r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyła się ostatnia już uroczystość wręczenia nagród w konkursie EkoSzkoła-edycja III.

Tym razem Prezes Zarządu Marek Ryszka oraz Kamila Mokrzycka Zastępca Prezesa Zarządu w obecności Marka Zagórskiego Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wręczyli nagrody uczniom ze szkół w Ostrowi Mazowieckiej, Czarni, Płoniawach -Bramurze i  Surowem, którzy zostali tegorocznymi laureatami konkursu z regionu odpowiadającemu zasięgowi działania Wydziału Zamiejscowego w Ostrołęce.

I miejsce w kategorii  „Prace plastyczne uczniów ze szkół podstawowych z klas I-III” zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej

II uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Surowem, a III miejsce uczeń z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni.

I miejsce w kategorii „fotografie uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII”  zajęła uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni, II miejsce w tej samej kategorii zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Surowem , a III uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach -Bramurze.

Oprócz nagród rzeczowych  Zarząd WFOŚiGW w Warszawie przyznał nagrody specjalne w postaci Ekobonów o wartości 5 000 zł dla szkół, których uczniowie zajęli I miejsce  za działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowanie postaw proekologicznych. Bony otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni.

W ciągu siedmiu miesięcy trwania konkursu do centrali Biura Funduszu wpłynęło 211 plastycznych oraz 121 fotografii z 23 placówek oświatowych z terenu Mazowsza. Nagrodzone prace spełniały wymagania konkursu. Były bardzo ciekawe, pomysłowe i pracochłonne oraz wykonanie z niezwykłą starannością przy użyciu surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy wygranej! Szczególne podziękowania należą się również opiekunom i nauczycielom za Ich trud i poświęcenie w pracy z dziećmi.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych działaniach edukacyjno-ekologicznych WFOŚiGW w Warszawie.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję