Kolejne dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na usuwanie azbestu oraz ochronę przyrody.

1 sierpnia 2022 / administrator

W Raszynie 29.07.2022 r. prezes zarządu WFOŚIGW w Warszawie, Marek Ryszka podpisał umowy dotacyjne o łącznej wartości 183 600 zł. W wydarzeniu wzięli udział poseł Zdzisław Sipiera oraz Michał Prószyński, szef gabinetu politycznego MSWiA i radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Gminy Milanówek, Celestynów, Otwock, Konstancin Jeziorna i Raszyn, a także Miasto Otwock otrzymają łącznie prawie 86 tys. zł na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest. Od 2018 roku WFOŚiGW w Warszawie przekazał mazowieckim gminom ponad 40 mln zł na usuwanie azbestu. W tym roku zaplanowano na ten cel kolejne 6 mln 800 tys. zł.

Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Warszawie w kwocie 13 500 zł gmina Stare Babice przeprowadzi na swoim terenie pielęgnację i konserwację pomników przyrody. Fundusz dofinansuje również kwotą 37 500 zł czynną ochronę gągoła i nurogęsi w mazowieckich parkach krajobrazowych. Zadanie będzie realizowane przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Miasto Otwock otrzyma natomiast 50 000 zł dotacji na zagospodarowanie zielenią otoczenia ronda Żołnierzy AK IV Rejonu Otwock- Fromczyn w Otwocku.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję