Dzień Ziemi – ekologiczne święto świata

22 kwietnia 2024 / adminit

22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto świata, czyli Dzień Ziemi (Earth Day).

Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się 22 kwietnia 1970 r. Kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest mniejszy ślad – lepszy Świat.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących. Pracownicy WFOŚiGW w Warszawie w tym roku postanowili wziąć udział w akcji sadzenia lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Ostrołęka. Przebieg akcji opiszemy w kolejnej informacji.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję