Szkolenia ONLINE

18 marca 2021 / administrator

Zespół Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Warszawie w ramach realizacji Projektu Doradztwa Energetycznego pt. Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”, przeprowadził w dniu 17.03.2021 r. szkolenie w formule on-line. Wydarzenie było dedykowane gminom, które mają zawarte Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze, a także samorządom, które zadeklarowały chęć przyszłej współpracy w ramach realizacji Programu Czyste Powietrze. Szkolenie prowadzone było przez Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Warszawie Centrala (Dorota Kargul-Plewa, Tomasz Strakacz) i w czterech Wydziałach Zamiejscowych w Ostrołęce (Radosław Litwa), Płocku (Agnieszka Seżalska), Radomiu (Justyna Bator) i Siedlcach (Jacek Kędzierski). Tematyka szkolenia obejmowała omówienie działań w Projekcie DE, oraz zasad Programu Czyste Powietrze, w tym prawidłowe wypełnienie wniosku o dofinansowanie. W szkoleniu wzięło udział łącznie 130 pracowników JST. Współpraca pomiędzy Funduszem a gminami pozwala na lepszą promocję Programu Czyste Powietrze, a także zwiększa dostępność środków finansowych dla potencjalnych beneficjentów. W gminach, które zawarły Porozumienie z WFOŚiGW w Warszawie funkcjonują już punkty konsultacyjne, w których mieszkańcy tych gmin mogą uzyskać pomoc przy aplikowaniu o dofinansowanie.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oferują gminom dodatkowy grant na prowadzenie punktu konsultacyjnego. Wszystkie gminy które będą miały zawarte Porozumienie z WFOŚiGW w Warszawie otrzymają 30 tys. zł na uruchomienie i prowadzenie punktu konsultacyjnego. Takie profesjonalne punkty konsultacyjne w gminach ułatwią beneficjentom pozyskanie dotacji z Programu Czyste Powietrze, a także przyspieszą wydatkowanie środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

W województwie mazowieckim już 123 gminy ma zawarte Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze, natomiast 142 gminy zadeklarowały chęć przystąpienia do Porozumienia.

Gminy zainteresowane przystąpieniem do Porozumienia w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze zapraszamy do kontaktu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję