Ogłoszenie o zamówieniu

15 listopada 2017 / Marzena Paziewska

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zaprasza do składania ofert na: Świadczenie usług medycznych w zakresie medycyny pracy dla WFOŚiGW w Warszawie
w latach 2018-2019.

I. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej wynikającej z art. 229  Kodeksu pracy nad pracownikami i kandydatami do pracy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w okresie 24 miesięcy.
2. Zakres usług, o których mowa w ust. 1 obejmuje, w szczególności:
1) wykonywanie badań profilaktycznych: wstępnych, okresowych, kontrolnych wraz z badaniami diagnostycznymi i konsultacjami specjalistycznymi wynikającymi z ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej (MZiOS) z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy;
2) prowadzenie analiz stanu zdrowia pracowników, a zwłaszcza występowania chorób zawodowych i ich przyczyn oraz wypadków przy pracy;
3) ocenę możliwości wykonywania pracy uwzględniającą stan zdrowia i zagrożenia występujące w miejscu pracy;
4) orzecznictwo lekarskie.
3. Szacunkowa liczba pracowników, którzy skorzystają z medycyny pracy w okresie 24 miesięcy:
1) ok. 35 pracowników w 2018 roku;
2) ok. 30 pracowników w 2019 roku;

Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia liczby skierowanych na badania pracowników w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia w przypadku, gdy wystąpi okoliczność, że niemożliwym lub koniecznym stanie się przeprowadzenie badań dla mniejszej lub większej liczby osób, niż wskazano powyżej.

4. Badania, o których mowa w ust. 2, wykonawca wykonywać będzie na podstawie skierowania wystawianego przez zamawiającego, zawierającego, w szczególności:
1) określenie rodzaju badania profilaktycznego, jakie ma być wykonane;
2) dokładne dane dotyczące osoby kierowanej na badanie (dane identyfikacyjne osoby objętej badaniami profilaktycznymi – imię, nazwisko, data urodzenia, płeć, nr PESEL, adres zamieszkania);
3) dane identyfikacyjne miejsca pracy osoby objętej badaniem profilaktycznym (nazwa, adres, telefon, nr identyfikacyjny REGON, EKD);                                                                 
4) określenie stanowiska pracy, w przypadku pracownika, na którym jest on zatrudniony, natomiast w przypadku kandydatów do pracy lub pracowników na inne stanowiska pracy – określenie stanowiska pracy, na którym osoba ta ma być zatrudniona. Zamawiający może  wskazać w skierowaniu dwa lub więcej stanowisk pracy, w kolejności odpowiadającej  potrzebom zakładu;
5) informacje o występowaniu na stanowisku lub stanowiskach pracy czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych oraz aktualne wyniki badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, występujących na tych stanowiskach.
5. Wzór skierowania, o którym mowa powyżej, będzie sporządzony na druku wykonawcy, który wykonawca przekaże zamawiającemu po podpisaniu umowy.

II. Warunki udziału w postępowaniu oraz wykaz dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału:

Zamówienie może być zrealizowane przez wykonawców, którzy:

1) posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że jest wpisany do Rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, prowadzonego przez wojewodę właściwego ze względu na siedzibę wykonawcy, zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1638) oraz posiada  prawo do prowadzenia świadczeń zdrowotnych z zakresu medycyny pracy.

2) posiadają zdolności techniczne lub zawodowe;

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada lub współpracuje z placówkami medycznymi, w których świadczona jest usługa z zakresu medycyny pracy w miejscowościach: Warszawa, Siedlce, Ostrołęka, Płock, Radom i Ciechanów.

III. Termin i warunki realizacji przedmiotu zamówienia:

1. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania badań określonych w rozdziale I na podstawie skierowań wydanych, w terminach uzgodnionych z lekarzem, nie później niż w ciągu 4 dni roboczych od dnia zgłoszenia się osoby skierowanej w przypadku badań wstępnych lub okresowych oraz w dniu zgłoszenia się osoby skierowanej w przypadku badań kontrolnych.
2. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 01.01.2018r. – 31.12.2019r.
3. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia – przeprowadzania badań:
1) Warszawa;
2) Siedlce;
3) Ostrołęka;
4) Płock;
5) Radom;
6) Ciechanów.
4. Badania będące przedmiotem zamówienia będą wykonane przez lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie: medycyny pracy, oraz spełniających wymagania określone w § 7 rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. 1996 r. nr 69, poz. 332), w ilości i specjalności niezbędnej do pełnej realizacji przedmiotu zamówienia opisanego w niniejszym ogłoszeniu.

IV. Opis sposobu przygotowania i składania ofert:

1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim.
2. Treść oferty musi odpowiadać treści niniejszego ogłoszenia.
3. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość zamówienia wraz z wymaganymi dokumentami, o których mowa w ust. 6 niniejszego rozdziału oraz w rozdziale V niniejszego ogłoszenia.
4. Oferta musi być podpisana przez wykonawcę zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. Jeżeli osoba(-y) podpisująca(-e) ofertę działa(-ją) na podstawie pełnomocnictwa, to musi być ono dołączone do oferty.
5. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
6. Ofertę stanowi:
1) wypełniony „Formularz cenowy”, którego wzór określa załącznik nr 1 do ogłoszenia;
2) wypełniony „Formularz ofertowy”, którego wzór określa załącznik nr 2 do ogłoszenia;
3) oraz pozostałe dokumenty określone w rozdziale V niniejszego ogłoszenia.
8. Wykonawca może złożyć ofertę na własnym formularzu, którego treść musi być zgodna z formularzem załączonym do niniejszego ogłoszenia.
9. Forma pisemna:
Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie opisanej:
„Świadczenie usług medycznych w zakresie medycyny pracy dla WFOŚiGW w Warszawie w latach 2018-2019”
w siedzibie zamawiającego przy ul. Ogrodowej 5/7 w Warszawie (00-893) – w Kancelarii w terminie do 22.11.2017 roku, godz. 12:00.
9. Forma elektroniczna:
1) Ofertą w formie elektronicznej jest oferta złożona za pośrednictwem poczty elektronicznej.
2) Oferta elektroniczna winna być przygotowana tak jak oferta w formie pisemnej – skany podpisanych dokumentów należy przesłać na adres e-mail: mpaziewska@wfosigw.pl w terminie do 22.11.2017 roku, godz. 12:00.
10. Decydujące znaczenie dla oceny zachowania terminu składania/przesyłania ofert ma data i godzina wpływu oferty do zamawiającego, a nie data jej wysłania przesyłką pocztową/kurierską lub pocztą elektroniczną.
11. Oferty złożone/przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

V. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć:

1. Na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale II pkt 1) wykonawca załączy do oferty wpis do Rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.
2. Na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale II pkt 2) wykonawca załączy do oferty wykaz placówek własnych lub placówek z którymi współpracuje, w których świadczona jest usługa z zakresu medycyny pracy w miejscowościach: Warszawa, Siedlce, Ostrołęka, Płock, Radom i Ciechanów.
3. W przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo.

VI. Opis sposobu udzielania wyjaśnień:

1. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści ogłoszenia lub zadać pytania.
2. Zamawiający udzieli wyjaśnień lub odpowiedzi niezwłocznie, nie później jednak niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert. Wyjaśnienia lub odpowiedzi zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.wfosigw.pl pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści ogłoszenia lub pytania wpłynęły do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
3. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie ogłoszenia lub pytania wpłyną po upływie terminu składania wniosku lub pytań, o których mowa w ust. 2 lub dotyczy udzielonych wyjaśnień i/lub pytań, zamawiający może udzielić wyjaśnień lub odpowiedzi albo pozostawi wniosek lub pytania bez rozpoznania.

VII. Opis sposobu obliczania ceny:

1. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
2. Cena musi być wyrażona w PLN.
3. Cenę należy podać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (stosując zasadę, że liczbę
z końcówką mniejszą od 5 zaokrągla się w dół, zaś z końcówką 5 i większą w górę).
4. W 2018 roku ceny podane w formularzu cenowym (załącznik nr 1) do oferty nie ulegną zmianie.
5. W 2019 roku Zamawiający dopuszcza zmianę cen zawartych w formularzu cenowym, jedynie o roczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłoszony przez Prezesa GUS. Ewentualny wzrost cen nastąpi w roku następującym po roku, za który ogłoszono wskaźnik najwcześniej od 1 lutego, a ich ewentualna zmiana wymaga zawarcia stosownego aneksu do umowy.

VIII. Kryterium wyboru oferty:

1. Zamawiający określa kryterium wyboru ofert:
• Cena brutto za realizację przedmiotu zamówienia – waga 70%
• Lokalizacja, tj. odległość najbliższej placówki, w której świadczona jest usługa z zakresu medycyny pracy od siedziby WFOŚiGW w Warszawie ul. Ogrodowa 5/7 w Warszawie mierzona za pomocą Google maps – waga 30%
2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
3. Sposób obliczania wartości punktowej oferty.
1) Wartość punktowa kryterium „Cena brutto” jest wyliczana według wzoru:
                         C min
C = ——————————- x 70   
                           Co
gdzie:
C –   ocena punktowa oferty
C min –  najniższa zaoferowana cena
Co –   cena zaoferowana w ofercie badanej
W kryterium Cena oferty (C), oferta Wykonawcy może otrzymać maksymalnie 70 pkt.

2) Wartość punktowa kryterium „Lokalizacja” jest wyliczana wg wzoru:
                     L min
L = ——————————- x 30
                        L o
gdzie:
L –  ocena punktowa oferty
L min –  odległość najbliższej placówki, w której świadczona jest usługa z zakresu medycyny pracy od siedziby WFOŚiGW w Warszawie ul. Ogrodowa 5/7 w Warszawie mierzona za pomocą Google maps
L o –   odległość placówki, w której świadczona jest usługa z zakresu medycyny pracy od siedziby WFOŚiGW w Warszawie ul. Ogrodowa 5/7 w Warszawie mierzona za pomocą Google maps, w badanej ofercie
W kryterium Lokalizacja (L), oferta Wykonawcy może otrzymać maksymalnie 30 pkt.

3) Sposób wyliczenia końcowej oceny oferty:
                      Ko = C + L
gdzie:
C – ocena punktowa uzyskana w kryterium „Cena brutto”
L – ocena punktowa uzyskana w kryterium „Lokalizacja”
Ko – końcowa ocena punktowa oferty

4. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z największą łączną liczbą punktów (C + L).
5. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone dwie lub więcej oferty o takiej samej ilości zdobytych punktów, zamawiający wybierze ofertę z najniższą ceną.

IX. Badanie ofert:

1. Zamawiający może żądać od wykonawców w toku oceny ofert wyjaśnień w zakresie złożonych ofert oraz żądać uzupełnień brakujących dokumentów.
2. Zamawiający w ofercie poprawi:
1) oczywiste omyłki pisarskie;
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek;
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z zapytaniem ofertowym, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
–  niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
3. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli jej treść nie będzie odpowiadać treści niniejszego ogłoszenia.
4. Wykonawcę, którego oferta mogłaby zostać uznana za najkorzystniejszą, a który nie przedłożył wraz z ofertą wszystkich wymaganych dokumentów lub oświadczeń zamawiający wzywa do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w wyznaczonym przez siebie terminie, chyba, że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień oferta podlega odrzuceniu albo konieczne jest unieważnienie postępowania. Zamawiający może wezwać do uzupełnienia ww. dokumentów innego wykonawcę/wykonawców, jeżeli jest to uzasadnione z punktu widzenia postępowania.

X. Unieważnienie postępowania:

Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania w szczególności, w przypadku gdy:
1) nie zostanie złożona żadna ważna oferta;
2) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający zwiększy tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty;
3) wystąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
4) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia.

XI. Sposób przekazania informacji o rozstrzygnięciu postępowania:

Informację o rozstrzygnięciu postępowania zamawiający zamieści na stronie internetowej, na której zostało zamieszczone ogłoszenie.

XII. Formalności, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty, w celu zawarcia umowy oraz istotne postanowienia, które zostaną wprowadzone do przyszłej umowy:

1. Z wybranym wykonawcą zostanie podpisana stosowna umowa.
2. W przypadku, gdy wykonawca, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza uchyla się od zawarcia umowy lub odmawia jej podpisania, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez ponownego ich badania i oceny.
3. Zapłata za wykonanie usługi nastąpi w formie przelewu na rachunek bankowy wykonawcy wskazany, w terminie 14 dni, od daty dostarczenia zamawiającemu prawidłowo wystawionej  faktury.
4. Faktura za usługi wykonane w okresie miesiąca kalendarzowego, będzie wystawiana w terminie 7 dni po zakończeniu danego miesiąca.
5. W celu weryfikacji wystawionej faktury, wykonawca dołączy wykaz przebadanych osób wraz z wyszczególnieniem przeprowadzonych badań i ich cen.
6. Poświadczeniem wykonanych badań jest wystawione orzeczenie lekarskie.

XIII. Pozostałe informacje:

1. Wybór najkorzystniejszej oferty jest ostateczny i nie podlega procedurze odwoławczej.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamknięcia postępowania bez wyboru oferty na każdym jego etapie.

XIV. Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie postępowania:

Pani Marzena Paziewska, e-mail: mpaziewska@wfosigw.pl

Załącznik nr 1 do ogłoszenia – Formularz cenowy [pobierz]

Załącznik nr 2 do ogłoszenia – Formularz ofertowy  [pobierz]

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty [pobierz]

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję