0,5 ha nowego sosnowego lasu

26 kwietnia 2024 / adminit

22.04.2024 r. pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wzięli czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi poprzez udział w sadzeniu sosnowego lasu w Nadleśnictwie Ostrołęka, leśnictwo Lelis.

Dzięki współpracy ze wspaniałymi ludźmi z pasją tj. leśników z Nadleśnictwa Ostrołęka, na czele z Nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim, którzy dbają o lasy – pracownicy Funduszu mogli dowiedzieć się nie tylko jak wygląda praca leśników, ale również przekonać się jak bardzo jest to ciężka i odpowiedzialna praca. Podczas sadzenia młodego pokolenia sosny zwyczajnej pracownicy nadleśnictwa opowiadali również o swojej codziennej pracy. Sadzenie lasu było dla pracowników Funduszu nowością, ale po profesjonalnym instruktażu – wyposażeni w kostur Pottiputki oraz kosze wypełnione sadzonkami – obsadzili sadzonkami sosny kontenerowej 0,5 ha powierzchni. Pracownicy WFOŚiGW w Warszawie posadzili blisko 4 tysięcy sztuk sosny kontenerowej, która zanim trafiła na powierzchnię potrzebowała 1 roku na wzrost.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję