WFOŚiGW w Warszawie wspiera Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

19 czerwca 2020 / adminit

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że na posiedzeniu w dniu 17.06.2020 r. Zarząd Funduszu podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach Programu 2020-NZ-1 „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”  dla 46 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Mazowsza na kwotę ponad 600 000 zł.

W  ramach otrzymanych dotacji strażacy ochotnicy będą mogli zakupić sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji w terenie między innymi wyposażanie osobiste strażaka, takie jak mundury, hełmy i buty ochronne oraz sprzęt służący zapobieganiu, ograniczaniu lub likwidacji skutków nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii tj. generatory piany lekkiej,  motopompy pływające, węże i wiele innych.

Obecnie w WFOŚiGW w Warszawie nadal trwa weryfikacja wniosków w zakończonym już naborze Programu 2020-NZ-1 „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję