WFOŚiGW w Warszawie wspiera finansowo Strażaków z Mazowsza

18 listopada 2019 / administrator

Dwie kolejne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Mazowsza otrzymały w sumie 547 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup wozów i sprzętu strażackiego.

18 listopada 2019 r. Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka podpisała umowę z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej Mirosławem Lesińskim oraz  Prezesem  Ochotniczej Straż Pożarnej w Uninie Piotrem Miętusem. Umowy dotyczą dofinansowania dla Strażaków w ramach  „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” i „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego”. W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli również Dorota Magdalena Górska skarbnik OSP Długa Kościelna, Michał Suchecki skarbnik OSP w Uninie oraz wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak i Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.                                 

  • Ochotnicza Straż Pożarna z Długiej Kościelnej (powiat miński) otrzyma dofinansowanie na zakup lekkiego samochodu ratowniczego- gaśniczego oraz zakup sprzętu ratowniczego- wyposażenia samochodu ratowniczego . Całkowita kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Warszawie to 167 tys. zł.  
  • Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Uninie (powiat garwoliński) otrzyma dofinansowanie z na zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego ze sprzętem ratowniczo- gaśniczym zamontowanym na stałe z przeznaczeniem na wyposażenie OSP Unin. Kwota dofinansowania WFOŚiGW w Warszawie to 380 tys. zł.

Nowe wozy i sprzęt strażacki z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin, jak również uczestniczących w akcjach druhów ochotników. Warto wspierać tych, którzy ratują nasze życie. 

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję