Punkt Konsultacyjny Czyste Powietrze w Wyśmierzycach

3 października 2019 / administrator

3 października 2019 r. w obecności Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamili Mokrzyckiej  burmistrz miasta i gminy Wyśmierzyce Wojciech Sępioł  podpisał  porozumienie dotyczące współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze.

Dzięki podpisanemu porozumieniu mieszkańcy Wyśmierzyc i okolic będą mieli  możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze bezpośrednio w Urzędzie. W punkcie konsultacyjnym urzędnicy pomogą przygotować wniosek, co umożliwi łatwiejsze ubieganie się o dofinansowanie np. na termomodernizację domów oraz wymianę źródeł ciepła na paliwo stałe na bardziej nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy.

Czyste Powietrze to rządowy program priorytetowy, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. W ramach Programu Czyste Powietrze oferowane jest dofinansowanie na termomodernizację budynku jednorodzinnego oraz wymianę starych niespełniających norm źródeł ciepła. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję