Ponad 780 tysięcy złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu siedleckiego

9 września 2020 / adminit

3 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka w obecności m.in. posła na Sejm i Przewodniczącego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryka Kowalczyka podpisała umowy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu siedleckiego.

W sumie strażacy otrzymają 784 204,93 zł dofinansowania na zakup nowych samochodów, sprzętu i wyposażenia jednostek oraz na doposażanie i aktywowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W uroczystości udział wzięli również poseł na Sejm Krzysztof Tchórzewski, wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk oraz Agnieszka Kiljańczyk dyrektor Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW. Wsparcie finansowe pochodzi z Programu 2020-NZ-1 „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie  i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych” oraz  Programu 2020-NZ-2 „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję