Ponad 2,2 mln zł na zakup nowych samochodów dla mazowieckich strażaków ochotników

23 czerwca 2020 / administrator

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że na posiedzeniu 23 czerwca 2020r. Zarząd Funduszu podjął decyzję o przyznaniu kolejnego dofinansowania w ramach Programu 2020-NZ-2 „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych” na zakup samochodów dla 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Mazowsza na kwotę 2 210 000,00 zł.

Dofinansowanie na zakup nowych samochodów otrzymają:

Ochotnicza Straż Pożarna w Baniosze

Ochotnicza Straż Pożarna w Belsku Dużym

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzykowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Poświętnem

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzienku

Ochotnicza Straż Pożarna w Ulowie

W sumie jednostki OSP z województwa mazowieckiego otrzymają 57 nowych samochodów. Dzięki zakupionym pojazdom strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej reagować w zakresie zagrożenia środowiska oraz dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Jednocześnie przypominamy,  że w WFOŚiGW w Warszawie nadal trwa nabór i weryfikacja wniosków w ramach Programu 2020-NZ-2- „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych” na zakup samochodów strażackich.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję