Nowy wóz strażacki dla OSP Serock

6 lutego 2020 / adminit

Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku odbyło się 5 lutego 2020 roku, w którym udział wzięli m.in. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka oraz Burmistrz Serocka Artur Borkowski.

Ochotnicza Straż Pożarna w Serocku wzbogaciła się o fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Zakupiony wóz to bardzo nowoczesny samochód o wysokich parametrach technicznych. Pojazd zabiera 4,5 tysięcy litrów wody i zastąpi już wysłużonego Jelcza.

Zakup samochodu nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie  m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Kwota umowy z WFOŚiGW w Warszawie wynosiła  360 tysięcy złotych.

Strażacy ochotnicy od pokoleń pełnią bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia, mienia, środowiska, tradycji i kultury narodowej. Kierują się szczytnymi ideałami służenia ludziom i niesienia pomocy poszkodowanym. Dlatego warto pomagać tym, którzy ratują nasze życie.

W 2019 roku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przekazał w sumie Strażakom 30 milionów złotych.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję