Nowy sprzęt dla 3 jednostek OSP z gminy Maciejowice

25 lutego 2020 / adminit

24 lutego 2020 r. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego zakupionego dla 3 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Maciejowice, w którym uczestniczyli: Poseł na sejm i Przewodniczący Sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, Wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, Zastępca Wójta Beata Rulak-Fryc,  Sekretarz Gminy Sebastian Kieliszek oraz Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Maciejowic, Podłęży i Podwierzbia.

Zakup specjalistycznego sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, którego kwota umowy wynosiła 29.412,00 zł.

Bardzo się cieszę, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie może wesprzeć finansowo cieszącą się największym zaufaniem wśród Polaków służbę ratowniczą. Środki, które co roku przekazujemy, w istotny sposób wspomagają działania na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia przed pożarami, klęskami żywiołowymi i zagrożeniami ekologicznymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami. Mam nadzieję, że dzięki temu wsparciu będziecie mieli możliwość jeszcze lepszej realizacji swoich zadań – powiedziała Wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka podczas uroczystości.

Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Warszawie strażacy mogli zakupić:

  • pompę pływającą,
  • generator piany lekkiej,
  • wąż tłoczny W52-20 ŁA,  
  • wąż tłoczny W75-20 ŁA,
  • prądownicę wodną PW 52 TURBO,
  • ubrania specjalne.

Ale to nie jedyne wsparcie finansowe przekazane dla strażaków z powiatu garwolińskiego. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przekazał Strażakom z tego terenu w sumie ponad 2.5 miliona złotych. W ramach  dofinansowania zakupiono 6 samochodów ratowniczo – gaśniczych różnego typu oraz specjalistyczny sprzęt i ubrania.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję