NAGRODY EKOSZKOŁA ROZDANE

7 października 2019 / administrator

4 października 2019 roku w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród  II edycji konkursu EKOSZKOŁA.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka w którego imieniu udział w wydarzeniu wziął Szef Gabinetu Politycznego Przemysław Bednarski. W uroczystości uczestniczyła również Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Rafał Romanowski Wiceminister Rolnictwa oraz Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski, Prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka.

Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną  i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie EKOSZKOŁA udowodniły, że zależy im na tym, żebyśmy żyli w czystym i zdrowym środowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej jaką się dzieci wykazały. Jest ona naprawdę imponująca. Udowodnili to swoimi bogatymi w wyobraźnię pracami, które obrazują w sposób jasny i przejrzysty na czym powinna polegać ochrona przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję- powiedziała Anna Król Prezes WFOŚiGW w Warszawie. – Chciałabym również podziękować opiekunom i nauczycielom za Ich trud i poświęcenie w pracy z dziećmi- dodała Prezes Król.

Konkurs realizowany był w dwóch kategoriach:
–    prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III;
–    fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII

Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne są wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Temat pracy plastycznej i fotografii odzwierciedlają dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

Kapituła konkursowa przyznała 10 miejsce pierwszych, 9 drugich i 8 miejsc trzecich. Oprócz nagród rzeczowych Zarząd WFOŚiGW w Warszawie przyznał nagrody specjalne w postaci Ekobonów o wartości 5000 dla szkół, których uczniowie zostali laureatami konkursu za działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowanie postaw proekologicznych.

Lista Laureatów (otwórz)

Podczas uroczystości Prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król z okazji 60-lecia Kampinoskiego Parku Narodowego na ręce dyrektora Parku Mariana Markowskiego przekazała statuetkę łosia-symbol parku- z jednoczesnym podziękowaniem za pracę na rzecz ochrony środowiska.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję