Jak dbać o czyste powietrze w województwie mazowieckim? Warsztaty ekologiczne w Wyszkowie

21 listopada 2019 / administrator

20 listopada 2019r.  w Wyszkowie odbył się już ostatni przystanek tegorocznej kampanii informacyjno- edukacyjnej Wojewody Mazowieckiego Czyste Mazowieckie.  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 
w Warszawie reprezentowała Zastępca Prezesa Zarządu Kamila Mokrzycka.

– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który mam zaszczyt reprezentować,  wspiera kampanie Czyste Mazowieckie, ponieważ naszym wspólnym celem jest edukacja dotycząca dbania o czyste powietrze w województwie mazowieckim. Tylko razem możemy zadbać o naszą planetę oraz o zdrowie nasze i naszych rodzin i tylko od nas zależy, czy będziemy

oddychać czystym powietrzem- mówiła Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka podczas warsztatów w Zespole Szkół Nr 1 w Wyszkowie.- Edukacja to jedna z ważniejszych dziedzin działalności wojewódzkiego funduszu. Nasza rola edukacyjna, to wychowanie dla przyszłości, czego efektem jest również większa świadomość ekologiczna- dodała Prezes Mokrzycka.

Tradycyjnie przygotowano bardzo ciekawy program edukacyjny dzięki któremu można było dowiedzieć się jak powstaje smog oraz jak sobie z nim radzić. Dzieci najbardziej zaciekawione były pokazem doświadczeń naukowych, w którym mogły czynnie uczestniczyć.

Stoisko informacyjno- promocyjne WFOŚiGW w Warszawie wystawił Wydział Zamiejscowy w Ostrołęce. Uczestnicy spotkania odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się jak dbać o środowisko oraz  w jaki sposób Fundusz w tym pomaga. Stoisko Funduszu chętnie odwiedzały dzieci, które zostały obdarowane  pamiątkowymi gadżetami.

W ramach kampanii na terenie szkoły zasadzono 38 drzew, symbolizujących odradzenie się zdrowego i przyjaznego środowiska. Do ich zasadzenia zaproszeni zostali goście: Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Zastępca Prezesa WFOŚiGW
w Warszawie Kamila Mokrzycka oraz Wicestarosta Wyszkowski Leszek Marszał.

Gospodarzem drugiej części spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, na którego terenie otwarto ekologiczną ścieżkę edukacyjną, która powstała dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ścieżka edukacyjna obejmuje różnorodną tematykę między innymi z zakresu: ekologii, dendrologii i mikologii, ornitologii oraz ogólnej zoologii. Wsparcie funduszu to ponad 73 tysiące złotych. Całkowity koszt ścieżki to ponad 82 tysiące złotych.

„Czyste Mazowieckie” to rozbudowany ekologiczny program edukacyjno-informacyjny dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych realizowany na terenie województwa mazowieckiego. Kampania zwraca uwagę na dbałość o czyste powietrze przy jednoczesnym edukowaniu o emisji gazów i pyłów.

Edukacyjny program ekologiczny Wojewody Mazowieckiego „Czyste Mazowieckie” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zdjęcia : Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję