Góra Kalwaria będzie miła Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze.

9 września 2019 / administrator

9 września 2019 roku Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie Anna Król oraz Danuta Rechnia Zastępca  Burmistrza Góry Kalwarii podpisały porozumienie w ramach współpracy przy programie Czyste Powietrze. Dzięki temu porozumieniu w urzędzie uruchomiony zostanie stały punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, w którym urzędnicy pomogą m.in. przygotować wniosek o dofinansowanie pod kątem spełnienia wymagań określonych w Programie. To działanie ma na celu pomoc- tym razem mieszkańcom Góry Kalwarii i okolic- w przystąpieniu do Programu i w aplikowaniu o środki na termomodernizację budynków mieszkalnych oraz wymianę źródła ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Czyste Powietrze to rządowy program priorytetowy, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. W ramach Programu Czyste Powietrze oferowane jest dofinansowanie na termomodernizację budynku jednorodzinnego oraz wymianę starych niespełniających norm źródeł ciepła. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Szczegółowe informacje o programie znajdą Państwo w poniższych linkach:

Czyste powietrze

Portal beneficjenta

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję