Blisko 150 tys. złotych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Mazowsza

23 czerwca 2020 / administrator

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że na posiedzeniu 23 czerwca 2020 r. Zarząd Funduszu podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach Programu 2020-NZ-1 „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”  dla kolejnych 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Mazowsza na kwotę 149 490,42  zł.   

W  ramach otrzymanych dotacji strażacy ochotnicy będą mogli zakupić sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji w terenie między innymi wyposażanie osobiste strażaka, takie jak mundury, hełmy i buty ochronne oraz sprzęt służący zapobieganiu, ograniczaniu lub likwidacji skutków nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii tj. generatory piany lekkiej,  motopompy pływające, węże i wiele innych.

Obecnie w WFOŚiGW w Warszawie nadal trwa weryfikacja wniosków w zakończonym już naborze Programu 2020-NZ-1 „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję