4 szpitale otrzymają blisko 68 tysięcy złotych wsparcia finansowego z WFOŚiGW w Warszawie na walkę z COVID-19

25 czerwca 2020 / adminit

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że na posiedzeniu 17 czerwca 2020 r. Zarząd Funduszu podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach Programu OZ-2 pn.:”Unieszkodliwianie zakaźnych odpadów medycznych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19”  dla 4 szpitali przeznaczonych na leczenie pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ujęte w wykazie, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Dofinansowanie w ramach przedmiotowego programu w wysokości 67.999,00 zł otrzymali:

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach – 17.000,00 zł
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – 17.000,00 zł
  • Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie – 16.999,00 zł
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku – 17.000,00 zł

W sumie WFOŚiGW  w Warszawie wesprze szpitale z terenu województwa mazowieckiego ujęte w powyższym wykazie, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020  i  przekaże im około 170 tysięcy złotych.

Jednocześnie WFOŚiGW w Warszawie przypomina, że w sumie w całej Polsce przeznaczonych zostało ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych na zagospodarowanie zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa – to wkład szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w walkę ze skutkami COVID-19. Inicjatywa realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Agencji Rezerw Materiałowych.  

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję