160 tysięcy złotych dla druhów ochotników z powiatu makowskiego, ostrowskiego i pułtuskiego

4 września 2020 / adminit

2 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Płoniawach- Bramurze Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka w obecności m.in. posła na Sejm i Przewodniczącego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryka Kowalczyka podpisała umowy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu makowskiego, ostrowskiego i pułtuskiego. W sumie strażacy otrzymają 160 tysięcy złotych dofinansowania na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek oraz na doposażanie i aktywowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wsparcie finansowe pochodzi z Programu 2020-NZ-1 „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie  i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych” oraz  Programu 2020-NZ-2 „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”.

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję