W Gminie Wieniawa- powiat przysuski będzie można składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze

13 sierpnia 2019 / administrator

We wtorek 13 sierpnia w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król podpisała z wójtem Gminy  Wieniawa Krzysztofem Sobczakiem porozumienie w ramach współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze. Dzięki temu porozumieniu mieszkańcy powiatu przysuskiego będą mogli złożyć wnioski o dofinansowanie na wyminę pieca, czy termomodernizację swoich domów bezpośrednio w Gminie Wieniawa.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Szczegóły Programu otwórz       

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję