Punkt Konsultacyjny Czyste Powietrze w Łaskarzewie

23 września 2019 / administrator

23 września 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Król Prezes WFOŚiGW w Warszawie oraz Anna Laskowska Burmistrz Łaskarzewa podpisały porozumienie dotyczące współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze. To oznacza, że już niebawem w Łaskarzewie powstanie Punkt Konsultacyjny Czyste Powietrze.

To działanie ma na celu pomoc mieszkańcom Łaskarzewa i okolic w przystąpieniu do Programu i w aplikowaniu o środki finansowe na termomodernizację budynków mieszkalnych oraz wymianę źródła ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. W punkcie konsultacyjnym urzędnicy pomogą przygotować wniosek, co umożliwi łatwiejsze ubieganie się o dofinansowanie np. na termomodernizację domów oraz wymianę źródeł ciepła na paliwo stałe na bardziej nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy.

Czyste Powietrze to rządowy program priorytetowy, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. W ramach Programu Czyste Powietrze oferowane jest dofinansowanie na termomodernizację budynku jednorodzinnego oraz wymianę starych niespełniających norm źródeł ciepła. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Więcej szczegółów:

Czyste powietrze [LINK]

Portal beneficjensta [LINK]

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję