100 punktów konsultacyjnych Programu Czyste Powietrze na Mazowszu

19 listopada 2019 / administrator

19 listopada 2019 roku Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka wraz z Zastępcą Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamilą Mokrzycką podpisał  setne  porozumienie w ramach współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze. Tym razem do współpracy z WFOŚiGW w Warszawie przyłączyła się gmina Serock, którą reprezentował Burmistrz Artur Borkowski.

Serock to już setny urząd na mapie województwa mazowieckiego, który będzie posiadał Punkt Konsultacyjny Czyste Powietrze.

Dzięki zawartemu dzisiaj porozumieniu,  tym  razem mieszkańcy Serocka i okolic,  będą mieli łatwiejszy dostęp do składania wniosków o atrakcyjne dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, a tym samym komfort życia mieszkańców.

Współpraca WFOŚiGW z urzędami przy realizacji Programu Czyste Powietrze polega na tym, że Fundusz organizuje dla pracowników urzędów szkolenia dotyczące prawidłowego wypełniania wniosków i ich weryfikacji. Natomiast w urzędzie będzie działał  punkt konsultacyjny, gdzie mieszkańcy będą mogli m.in. złożyć wniosek o dotacje. Dzięki porozumieniu mieszkańcy danej gminy nie muszą już jeździć do siedziby WFOŚiGW w Warszawie, czy wydziałów zamiejscowych, ale mogą wszelkie formalności związane z Programem Czyste Powietrze załatwić na miejscu w swoim urzędzie. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie beneficjentom załatwianie wszelkich formalności blisko swojego miejsca zamieszkania.

Wciąż powiększa się ilość urzędów na Mazowszu, które chcą realizować Program Czyste Powietrze i coraz więcej samorządów decyduje się na podpisanie porozumienia z WFOŚiGW w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich urzędów na Mazowszu, które do tej pory podpisały porozumienie z Funduszem. Można tam otrzymać informację na temat Programu Czyste Powietrze lub złożyć wniosek. 

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy jest Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze.

Program Czyste Powietrze, którego celem jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i poprawa efektywności energetycznej budynków– pozwala uzyskać atrakcyjne dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, a także m.in. na kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to od 7 do 53 tysięcy złotych. Co ważne, beneficjenci– w zależności od dochodu na członka rodziny- mogą otrzymać nawet do 90% bezzwrotnej dotacji.

Szczegóły Programu Czyste Powietrze– otwórz 

  Portal beneficjenta- otwórz

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję