Od ulicznych lamp po jakość powietrza – warsztaty dla energetyków gminnych w Siedlcach

3 czerwca 2026 / Edyta Bonisławska

Energetycy gminni odgrywają coraz ważniejszą rolę w samorządach. To oni pomagają planować ekologiczne inwestycje zwiększające efektywność energetyczną, ograniczające koszty zużycia energii oraz poprawiające jakość powietrza. Dlatego w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego regularnie organizujemy szkolenia, które pozwalają im zdobywać nową wiedzę.

W dniach 27–29 maja w Siedlcach odbyły się warsztaty dla energetyków gminnych pn. „Nowoczesne oświetlenie uliczne i działania na rzecz poprawy jakości powietrza”, realizowane w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Siedlcach Pani Ewa Grzegrzółka, witając uczestników oraz życząc im inspirujących rozmów, wartościowej wymiany doświadczeń i praktycznej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy.

Szkolenie prowadzili doradcy energetyczni WFOŚiGW w Warszawie – Katarzyna Szmyt, Emilia Kęmpka i Piotr Kruszyna. Program szkolenia obejmował część teoretyczną oraz praktyczną.

Przez pierwsze dwa dni uczestnicy zdobywali wiedzę m.in. z zakresu modernizacji oświetlenia ulicznego, efektywności energetycznej, jakości powietrza oraz dostępnych form finansowania inwestycji. Trzeciego dnia odbyła się wizyta studyjna, podczas której uczestnicy zwiedzili biogazownię w Grochowie Szlacheckim (gmina Sokołów Podlaski) oraz elektrociepłownię ww Sokołowie Podlaskim. Serdecznie dziękujemy gospodarzom obiektów za ciepłe przyjęcie, oprowadzenie uczestników oraz podzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowoczesnych rozwiązań energetycznych.

Warsztaty były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań wspierających transformację energetyczną gmin. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie!

Projekt Doradztwa Energetycznego realizowany jest we współpracy z 16 Partnerami (wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej), którego głównym zadaniem jest promocja, doradztwo i podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców, przedsiębiorców i władz lokalnych m.in. w zakresie działań na rzecz niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, efektywności energetycznej i wykorzystania OZE.

#MKiŚ#MFiPR#NFOŚiGW#WFOŚiGW#KomisjaEuropejska#KE#FunduszeEuropejskie#FunduszeEU#Autopromocja#EUREGIOPoland#ProjektDoradztwaEnergetycznego#PDE

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję