Doradcy Energetyczni zapraszają na konferencje w Warszawie i Radomiu

18 maja 2026 / Edyta Bonisławska

Transformacja energetyczna, polityka klimatyczna i efektywne wykorzystanie energii – to tematy dwóch konferencji organizowanych przez WFOŚiGW w Warszawie w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego.

Jak skutecznie wdrażać rozwiązania energetyczne na poziomie lokalnym? Jak korzystać z dobrych praktyk i dostępnych narzędzi wspierających transformację? O tych wyzwaniach i możliwościach będą rozmawiać uczestnicy dwóch konferencji zaplanowanych w Warszawie i Radomiu. Wydarzenia zgromadzą ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządów oraz praktyków zaangażowanych w działania na rzecz nowoczesnych i efektywnych energetycznie rozwiązań.

Warszawa: Polityka klimatyczna w działaniu

Pierwsza konferencja odbędzie się 20 maja 2026 r. w g. 10.00-15.00 w siedzibie WFOŚiGW w Warszawie przy ul. Ogrodowej 5/7 pod hasłem: „Polityka klimatyczna w działaniu- rola doradców energetycznych w procesie transformacji”. Poświęcona będzie praktycznym aspektom wdrażania polityki klimatycznej i transformacji energetycznej na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Jej celem jest ukazanie kluczowej roli doradców energetycznych jako pośredników między strategią a jej realizacją – wspierających samorządy, przedsiębiorstwa oraz obywateli w procesie transformacji energetycznej.
Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje m.in. aktualne wyzwania i kierunki polityki klimatycznej, narzędzia wsparcia transformacji energetycznej, efektywność energetyczną budynków, rozwój odnawialnych źródeł energii, a także zagadnienia związane z ograniczaniem emisji i adaptacją do zmian klimatu. Szczególna uwaga zostanie poświęcona praktycznym doświadczeniom doradców energetycznych, dobrym praktykom oraz modelom współpracy z różnymi interesariuszami.
Konferencja będzie stanowić przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń i rekomendacji pomiędzy przedstawicielami administracji publicznej, środowiska naukowego oraz doradcami energetycznymi, wspierając skuteczne wdrażanie polityki klimatycznej w praktyce.
Zapraszamy do zapoznania się załączoną poniżej agendą spotkania.

W celu udziału w konferencji należy dokonać zgłoszenia poprzez wysłanie maila na adres: doradztwo@wfosigw.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: „Zgłoszenie Konferencja Warszawa 20.05.2026 r.”, natomiast w treści maila należy wskazać nazwę instytucji oraz imię i nazwisko uczestnika konferencji.

Radom: Energia dla sektora publicznego i spółdzielni mieszkaniowych

Druga konferencja odbędzie się 22 maja 2026 r. w g. 10.00-15.00 w budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 68 pod hasłem: „Energia dla sektora publicznego i spółdzielni mieszkaniowych – doradztwo i transformacja energetyczna”

Wydarzenie będzie unikalną okazją do wymiany doświadczeń w zakresie transformacji energetycznej, łącząc perspektywę instytucji publicznych, samorządów oraz spółdzielni mieszkaniowych. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane konkretne efekty projektów oraz dobre praktyki wprost z naszego regionu, stanowiące gotowe inspiracje do wdrożenia w innych jednostkach.
W programie przewidziano eksperckie prezentacje dotyczące m.in. głębokiej termomodernizacji, budowy spółdzielni energetycznych oraz innowacji w ciepłownictwie miejskim. Ważnym punktem konferencji będzie panel dyskusyjny z udziałem włodarzy gmin, poświęcony realnym wyzwaniom i planom strategicznym samorządów w dobie transformacji energetycznej.
Zapraszamy do zapoznania się załączoną poniżej agendą spotkania.

W celu udziału w konferencji należy dokonać zgłoszenia poprzez wysłanie maila na adres:
pkruszyna@wfosigw.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: „Zgłoszenie Konferencja
Radom 22.05.2026 r.”, natomiast w treści maila należy wskazać nazwę instytucji oraz imię
i nazwisko uczestnika konferencji. Zgłoszenia należy dokonać do dnia: 20.05.2026 r. (do godz.
13:00).
W razie dodatkowych pytań związanych z wydarzeniem proszę kontaktować się bezpośrednio z Doradcami Energetycznymi WFOŚiGW w Warszawie, Wydział Zamiejscowy w Radomiu nr tel: 887 448 323 lub 510 926 166.

Projekt Doradztwa Energetycznego realizowany jest we współpracy z 16 Partnerami (wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej), którego głównym zadaniem jest promocja, doradztwo i podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców, przedsiębiorców i władz lokalnych m.in. w zakresie działań na rzecz niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, efektywności energetycznej i wykorzystania OZE.

#MKiŚ#MFiPR#NFOŚiGW#WFOŚiGW#KomisjaEuropejska#KE#FunduszeEuropejskie#FunduszeEU#Autopromocja#EUREGIOPoland#ProjektDoradztwaEnergetycznego#PDE

Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Chcąc dalej korzystać ze strony musisz zaakceptować politykę prywatności.

Akceptuję