Eko - warsztaty dla dzieci w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Eko - warsztaty dla dzieci w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 

Protest nauczycieli to spore problemy dla rodziców, którzy nagle muszą szukać opieki dla swoich pociech. W związku z sytuacją w szkolnictwie- Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie– zaoferował rodzicom pomoc i możliwość przyjścia ze swoimi pociechami do pracy. Dla najmłodszych został zorganizowany kącik zabaw (udostępniono kolorowanki, kredki, układanki, książeczki), wyświetlano bajki oraz przygotowano drobny poczęstunek. Pracownicy Zespołu Doradców Energetycznych przeprowadzili eko- warsztaty, podczas których czytano „ekologiczne bajki” oraz wykonano eko– zabawki. Zabawki z recyklingu to dla dziecka źródło satysfakcji z własnej pracy, okazja do ćwiczenia koordynacji, sprawności manualnej i koncentracji. To także budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych i motywacja do dalszych działań służących ochronie przyrody.


Najmłodsi przygotowali dla Prezesa Funduszu- Anny Król – wielkanocnego eko- kurczaczka. Przewodnicząca Zarządu podziękowała dzieciom, które uczestniczyły w warsztatach za duże zaangażowanie w przygotowywaniu zabawek z recyklingu i zaprosiła dzieci do swojego gabinetu. Nie obyło się bez trudnych i bardzo osobistych pytań. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało drobne upominki i dyplom uznania.


Dzieci będą gościły w Funduszu tak  długo, jak będzie trwał strajk nauczycieli. Dzięki atrakcjom dzieci się nie nudzą i są bezpieczne, a rodzice mogą spokojnie pracować.

Dzieci przygotowywały zabawki z recyklingu


 

Spotkanie dzieci z Anną Król Prezesem WFOŚiGW w Warszawie


 


Poważne rozmowy w gabinecie Prezesa WFOŚiGW


 


 


 


 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, telefon: (22) 504 41 00, fax: (22) 504 41 39, e-mail: poczta@wfosigw.pl