Wisła - rzeka, która urzeka

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

21 czerwca br. Artur Dąbrowski, prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie wziął udział w uroczystości wręczenia nagród dla laureatów konkursu „Wisła - rzeka, która urzeka”.
Tematyka dziewiątej już edycji konkursu nawiązywała do ogólnopolskiej koncepcji ustanowienia roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”. Prace konkursowe nawiązywały do tematu konkursu, uwzględniając problemy ekologiczne i walory przyrodnicze Wisły. Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kwotą ponad 19,5 tys. zł w formie dotacji. W konkursie wzięło udział aż 760 dzieci z 87 mazowieckich przedszkoli. Konkurs zorganizował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym odbyło się w „słoniarni” warszawskiego ZOO. Wszystkie dzieci otrzymały hulajnogi, a do przedszkoli trafiły zestawy niespodzianek. Za zajęcie pierwszego miejsca – kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka oraz tunel z namiotem, drugiego – kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka, a trzeciego – kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania. Wyróżnione placówki otrzymają kładkę, dyski sensoryczne i tunel z namiotem. Dodatkowo opiekunowie zaangażowani w przygotowanie zwycięskich i wyróżnionych prac konkursowych otrzymali torby treningowe.

Zdjęcia: Archiwum Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Więcej na: http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,5930,mazowieckie-ekoprzedszkolaki-z-nagrodami.html

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, telefon: (22) 504 41 00, fax: (22) 504 41 39, e-mail: poczta@wfosigw.pl