Rajd rowerowy z nutą ekologii

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Miłośnicy turystyki rowerowej, z powiatu ciechanowskiego, po raz szesnasty wzięli udział w rajdzie rowerowym, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych - Zarząd Oddziału w Ciechanowie. Jednym z fundatorów nagród dla uczestników rajdu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Rajd odbył się 31 maja br.

Celem rajdu było m.in. propagowanie turystyki rowerowej jako zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu, poznawanie walorów krajobrazowych regionu ciechanowskiego, popularyzacja bezpieczeństwa i zasad poruszania się po drogach publicznych podczas rajdów rowerowych, zwrócenie uwagi na sprawy związane z ochroną środowiska, w tym przybliżenie zagadnień z zakresu ekologii.

12 drużyn, każda składająca się z 10 uczniów i 2 opiekunów-nauczycieli, zmierzyło się w konkursie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w konkursie turystyczno-ekologicznym. Swoje sportowe umiejętności „rajdowcy” sprawdzili najpierw w rowerowym torze przeszkód, a następnie w zabawach sprawnościowych tj. przeciąganie liny, bieg w parach i ringo.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody sportowe, w postaci plecaków, kasków, bidonów oraz wydawnictw książkowych prezentujących piękno przyrody ziemi ciechanowskiej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, telefon: (22) 504 41 00, fax: (22) 504 41 39, e-mail: poczta@wfosigw.pl